Spaľovňa otvorila dvere obyvateľom Kysuckého Nového Mesta

28. 9. 2015

V sobotu 26.9. sa konal v našej prevádzke v Kysuckom Novom Meste, konkrétne v spaľovni, Deň otvorených dverí. Zariadenie na zneškodnenie odpadov sme sa rozhodli priblížiť obyvateľom hlavne z dôvodu rôznych diskusií, ktoré prebiehajú v meste na túto tému. Je predsa lepšie jedenkrát vidieť ako stokrát počuť.

Približne 30 návštevníkov sa prišlo pozrieť bližšie na priestory zariadenia. S odborným výkladom nášho pracovníka sme sa snažili obyvateľom priblížiť proces spaľovania, jednotlivé časti technológie a tiež odpovedať na otázky obyvateľov. 

Najväčší záujem bol priamo o technické informácie, ako teplota pri ktorej sa odpad spaľuje, druhy odpadov, s ktorými sa nakladá, ale tiež ako sa vykonáva kontrola technológie, emisií a či technológia spĺňa všetky legislatívne parametre. 

Na základe legislatívy Slovenskej republiky je najbezpečnejšie a jediné legislatívne správne nakladanie s nemocničným odpadom práve jeho tepelné spracovanie v spaľovni na to špecializovanej. 

Pokiaľ vzniknú obyvateľom ďalšie otázky, budeme radi, keď nás budú kontaktovať na emaile spalovna@asa.sk  Radi im na položené otázky odpovieme.

Všetkým nám predsa ide o naše životné prostredie, musíme ho spoločnými silami chrániť. 

image1  image2  image3  image4  img_2612

 

Späť